Okul öncesi dönemin çocuğunuzun bilişsel, duygusal ve sosyal gelişimi açısından yaşamında çok büyük bir yer tuttuğunu biliyor muydunuz? Bu dönemde çocuğunuzun kişiliğinin %80′i oluşmaktadır. O yüzden anaokulu seçiminiz, çocuğunuz için büyük bir önem taşır.

Aileden sonra anaokulu, çocuğun ilk temel toplumsallaşma kurumu niteliğini taşır. Okul öncesi eğitim çocuğun aile dışına attığı ilk adım olarak düşünülmelidir. İlk iki-üç yıl içinde çocuk model olarak gördüğü anne ve babasından alabileceğini alır ve kendisine tanınan fırsatlar ölçüsünde bir psiko-sosyal olgunluğa varır ancak bu gelişim sınırlıdır. İşte bu dönemde okul öncesi eğitim devreye girerek çocuğun gelişim alanlarını destekleyici çalışmalar yapar.

Kozyatağı’nda Güvenli Bir Eğitim

İlk Gelişim, 3-6 yaş arasındaki çocuklara eğitim veren Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir anaokuludur. Okulumuz sabah 07:30’da nöbetçi öğretmen tarafından açılmakta, 18:00’da kapanmaktadır. Sabah, öğle ve tam gün olmak üzere 3 programımız mevcuttur.

İlk Gelişim olarak hedefimiz, çocukların sevgi ortamında, kendine ve çevresine güvenmesi, özgür girişimlerde bulunması, yaratıcı düşünebilmesi, yaşı düzeyinde sorumluluk alması, gözlem yaparak çevresini tanıma ve algılama becerisi geliştirmesi, ilgi ve yeteneklerini tanıyıp geliştirmesi, kişisel gelişimini öğrenme ve deneyimleriyle sağlamasıdır. Önemli olan öğrencilerimizin bu kritik yaş dönemlerinde, öncelikle anadili düzgün konuşması sağlanarak daha sonra yabancı dillere kulak dolgunluğu kazanması, sistemli bir biçimde ilkokula hazırlanması, olumlu alışkanlıklar kazanması, Atatürk sevgisini ve manevi değerleri benimsemesi ve ailelere destek olabilmemizdir.

İlk Gelişim’de eğitim programları her yaş grubunun gelişimsel özelliklerine göre ayrı ayrı hazırlanır. Çocukların bireysel ve gelişimsel özellikleri gözetilerek bilişsel, dil, öz-bakım, motor becerileri ve duygusal alanlarında, eğitim-öğretim uygulamaları her yaş grubunda farklı düzeylerde verilir. Çocuklarımız okula başladıklarından itibaren psikolog-idare ve öğretmeni eşliğinde gözlemlenir ve eğitim programı çerçevesinde desteklenir. Bizim için her çocuk özeldir.

En önemli amacımız mutlu, neşeli, kendi sorumluluklarının bilincinde bireyler yetiştirmek ve keşfederek, zevkle, deneyerek öğrenmelerini sağlamak. Biliyoruz ki, çocuklar oynadıkça duyuları keskinleşiyor, yetenekleri gelişiyor ve günden güne becerileri artıyor. Bu yüzden biz oyunun, çocuğun özgürlüğü olduğu kanısındayız ve okulumuzda da bu özgürlüğe olabildiğince fırsat tanıyoruz.

Neden Biz?

Çünkü okul öncesi kurumumuz her çocuğu kendine özgü bir birey olarak kabul eder.

  • Yaşları özelliğinde ortam ve koşullar sağlarız.
  • Kendini ifade edebilmesi, dinlemesi ve dinlenmesini sağlarız.
  • Modern yaşam içerisinde yenilik ve gelişmelere ortam oluştururuz.
  • Çocuğunuzun düşünmesini, muhakeme kurmasını, düşündüğü şeyin eyleme geçmesini sağlarız.
  • Oyun oynamayı, paylaşabilmeyi, problem çözebilmeyi öğrenmesi için destekleriz.
  • Yaşlarını yaşamaları için sevgi dolu bir ortam oluştururuz.

Her yaş grubu için geniş hacimli sınıflar özel olarak hazırlanmıştır. Yüksek tavan ve hava alan doğal dokusuyla sağlıklı bir ortam sunulmaktadır. Okulu çevreleyen asırlık ağaçlar ve bol yeşillik şehrin görüntüsünden ve gürültüsünden uzak, doğal bir ortam sağlamaktadır. Bahçemizdeki bahçe oyuncakları çocukların her türlü eğlenceyi, oyunu rahatça ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmesi için çok uygundur. Bahçemizdeki sevimli kedilerimiz Kekik, Müdür ve Zeytin köşkümüzün vazgeçilmezlerindendir.