Bir anne baba için çocuğu her şeyden kıymetlidir. Biz kızımız Duru’yu okula başlatma kararı verdiğimizde çok endişeliydik. 3 yaşına kadar evde ‘el bebek gül bebek’, ‘bir dediği iki edilmeyen’ biricik kızımız okula başlayacaktı. Civardaki tüm okulları tek tek ziyaret edip hayal kırıklıkları ile eve dönüp, karar verememek en zor zamanlarımızdı. Sonra sizinle tanıştık, Eylül’de açılacak olan okulumuzu dört gözle bekler olmuştuk.

Sizinle tanıştığımız zaman, çocuğumuzu gözümüz arkada kalmadan güvenip bırakabileceğimizi anladık. Çünkü işinizi çok severek yaptığınız belliydi. İlk Gelişim öğretmenlerinin en büyük özelliği sabır ve güleryüz (sahte bir güleryüz değil kesinlikle içten). Düşünün, bütün gün çocukla bir arada, bitmeyen bir enerji ve hareket, o yüzden hepsini takdir etmek istiyorum.

Okul artık bize yetmiyor, evde de Elif öğretmenimizle yatıp Elif öğretmenimizle kalkıyoruz. “Keşke tatile Elif Öğretmen de bizimle gelse” diyen kızımın öğretmenini bu kadar çok seviyor olması bizi daha da mutlu ediyor. Kızımız yavaş yavaş ilkokul çağına yaklaşıyor. Okulumuzdan ayrılacağımızı düşünmek bizi üzüyor. Fakat 2. kızımız Bahar’da ‘okul arayışı stresi’ne girmeden bizi bekleyen bir yuvanın varlığını bilmek rahatlatıyor.

Tüm İlk Gelişim ekibine canı gönülden teşekkür ve sevgilerle.

Tuba - Uğur GÖNCÜER